Angajaţi din cadrul Primăriei Municipiului Giurgiu au asistat la colinde interpretate de elevi giurgiuveni.

Şcola Populară de Arte şi Meserii a fost prezentă anul acesta cu un program artistic inedit. Elevii îmbrăcaţi în mantii colorate au interpretat melodii dedicate sărbătorilor de iarnă, sub conducerea doamnei profesor Ţiţeica Mihaela. Cei 28 de elevi au fost însoţiţi de părinţi şi de doamna director Danilov Marioara.
Îmbrăcaţi în costume tradiţionale româneşti, elevii de la Şcoala gimnazială „Savin Popescu” au prezentat colinde populare, dansul „Capra” şi „Ursul”. Doamna învăţătoare Arizan Geanina şi cei 25 de elevi au primit multumiri pentru urările făcute şi invitaţia de a colinda şi anul viitor .
Toţi participanţii s-au fotografiat cu domnul primar Nicolae Barbu , domnii Viceprimari Vladu Alexandru şi Popazu Liviu şi cu domnul Administrator Public Vucă Emil şi au primit pungi cu cadouri la finele minispectacolelor.

Ultima modificare: 16.12.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primarul Nicolae Barbu a întâmpinat primii colindători din anul acesta